3. místo v celostátní literární soutěži Zlatá tužka

Letos poprvé se naše základní škola zapojila do celostátní literární soutěže Zlatá tužka, která letos oslavila již 27. narozeniny. Do uznávané soutěže s dlouholetou tradicí se přihlásily tři žákyně naší školy se svými autorskými pracemi, a to jedna z 1. stupně a dvě z druhého. Hned při naší premiéře se usmálo štěstí na Sofii Vláčilovou ze sedmé třídy, která v kategorii A, téma: příběh, zaujala porotu svým dílem Černá postava a získala tak krásné 3. místo. O to cennější je tím, že v obrovské konkurenci. Do letošního ročníku bylo celkem přihlášeno 143 prací žákyň a žáků z celé republiky.

Slavnostní předávání cen proběhne 17. května 2023 v ZUŠ R. A. Dvorského ve Dvoře Králové nad Labem.

Sofii blahopřejeme k jejímu skvělému umístění a moc jí děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy.

Mgr. Petra Štěpová

Odkaz na celkové výsledky soutěže: Zlatá tužka - DDM Jednička (ddmdvurkralove.cz)