Zajímavá beseda s řádovou sestrou Doubravkou

Zajímavá beseda s řádovou sestrou Doubravkou

Ve čtvrtek 23. 2. 2023 se žákům naší školy poštěstilo setkat se s ženou, která má nezvyklé povolání, a to proto, že je řádovou sestrou. Přijela nás navštívit sestra Doubravka z Kongregace sester Matky Božího milosrdenství, která má klášter ve Dvoře Králové nad Labem. Toto setkání bylo neobvyklé jak pro děti, tak i pro paní učitelky, protože tváří v tvář se s "jeptiškou" ještě nikdo nesetkal. Občanským jménem se jmenuje Lenka Mazancová a vystudovala učitelství pro základní školy, a to v oboru matematika, dějepis a náboženství. Po prvotním představení nejprve žáky seznámila se svým řádem, posláním, prací v královédvorské Charitě, spoluprací s různými spolky,... skrze svoji  připravenou prezentaci. Poté se již žáci mohli ptát na to, co je zajímalo. Dotazů bylo velké množství, děti se nestyděly a Doubravka velmi ráda odpovídala. Společné setkání se vydařilo na výbornou. Budeme doufat, že se z něho stane tradice. 

Sestře Doubravce děkujeme za její milou návštěvu spojenou se zajímavou besedou.

Mgr. Petra Štěpová                                                                                                                                                 

 

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru