Putovní výstava Kláry Smolíkové "Pozor, v knihovně je kocour!"

Putovní výstava Kláry Smolíkové "Pozor, v knihovně je kocour!"

Během měsíců února a března 2024 měli žáci naší školy možnost vidět unikátní výstavu jednotlivých částí komiksu z publikace: Pozor, v knihovně je kocour! paní spisovatelky Kláry Smolíkové s ilustracemi Vojtěcha Šedy. Jednotlivé panely nás vedly chronologicky historií našeho písemnictví, žáci se seznámili s významnými osobnostmi, které tento vývoj pozitivně ovlivnily. Děti si i samotnou knihu prolistovaly a zjistily, že neobsahuje jen komiks, ale také v souvislém textu další informace a zajímavosti, jež využijí v rámci českého jazyka, dějepisu, vlastivědy,… Čtvrťáci dokonce pracovali s upravenými pracovními listy, díky kterým se stali například návrháři.  

Tato skvělá výstava zpestřila naši oddechovou zónu ve škole, výuku českého jazyka a byla inspirací nejen dětem, ale také jejich doprovodům a vyučujícím naší školy. Děkujeme za zprostředkování výstavy Lence Imlaufové a za její zapůjčení autorce Mgr. Kláře Smolíkové.

Těšíme se na další spolupráci a nové putovní výstavy, které se nám v následujících měsících ve škole objeví.

Mgr. Petra Štěpová

  

 

tisk Tisknout   ↑ Nahoru